MOXEF

CSGO AK47 Hakkında Her Şey

CSGO AK47 Hakkında Her Şey

Counter Strike: Global Offensive yani CSGO oyunun açık ara en popüler ve en sevilen silahlarından birisidir AK47 silahı. Gerek verdiği hasar, gerek vuruş hissi olsun oynaması çok zevkli bir silahtır. Bu kadar zevkli ve sevilen bir silah hakkında bilgi sahibi olmamak olmaz diye düşündük ve bu yazımızda CSGO AK47 hakkında her şeyi sizin için derledik.

CSGO AK47 Hakkında Temel Bilgiler

AK47 silahı Sovyetler Birliği’nde Mikhail Kalashnikov ‘un geliştirdiği bir taarruz tüfeğidir. CSGO oyununda AK47 silahını sadece terörist takımı satın alabilir. Satın almak için ödeyeceğiniz ücret 2700 dolardır. CSGO oyunundan önce ki serilerde fiyatı ortalama 2500 dolardı. CSGO’da ise fiyatı yükseltilmiştir.  AK47 silahı çok güçlü ve aynı zamanda menzili yüksek bir silah olduğu için oyunda ki en güçlü silahlardan biridir. Dezavantaj bakımından birkaç atış yaptıktan sonra isabet oranının düşmesi ve yüksek geri tepme oranına sahip olmasıdır.

CSGO AK47 Özellikleri

İsim: AK47

Fiyat: 2700$

Şarjör Kapasitesi: 30 / 90

Ateşleme Modu: Otomatik

Kullanan Takım: Teröristler

Şarjör Yenileme Hızı: 2.5 saniye

Leş Ödülü: 300$ (Rekabetçi), 150$ (Basit Eğlence)

Hasar: 36

Satın Alma Tuş Kombinasyonu: B-4-2

CSGO AK47 Hasar Detayları

Kafa: 143 (Zırhsız), 111 (Zırhlı)

Göğüs ve Kol: 35 (Zırhsız), 27 (Zırhlı)

Karın ve Pelvis: 44 (Zırhsız), 34 (Zırhlı)

Bacak: 26 (Zırhsız), 26 (Zırhlı)

CSGO AK47 Avantajları ve Dezavantajları

Avantajlar

  • Kask kullanan oyuncuları bile kafadan tek bir vuruşla öldürebilirsiniz.
  • Hızlı şarjör doldurma.
  • Yüksek hasar oranına sahiptir.
  • Muadili olan M4A1-S ve M4A4 silahlarına göre çok daha ucuz olması.

Dezavantajları

  • Yüksek geri tepme oranı.
  • Bir taarruz tüfeğine göre yetersiz atış hızı.
  • En fazla ses çıkartan tüfeklerden biridir.
  • Nispeten ağır olması.

CSGO AK47 Kodu

AK47 silahının koduna aşağıdan erişebilirsiniz. Bu kod sayesinde konsol aracılığı ile silahı alabilirsiniz.

“give weapon_ak47”

CSGO AK47 Spray

Bildiğiniz üzere CSGO oyununda her silaha özel bir spray mekanizması mevcut. Buna oyun içinde “spray pattern” denmektedir. Her silahın kendine özel bir spray’i yani tepme şekli vardır. Bu tepmeye göre silahı kullanırsanız daha fazla leş alabilirsiniz. Bunun sebebi mermileri kontrol edebildiğinizden dolayı daha isabetli atışlar yapmanızdandır. Aşağıdan AK47 spray pattern ulaşabilirsiniz.

AK47 Spray Pattern

CSGO AK47 Png

Png görsellerinin ortak noktası, arka planın transparan olmasıdır. Bu sayede görselde sadece AK47 silahı görünür, özel tasarımlarda kullanılması daha kolay olur. AK47 silahının png formatında ki haline aşağıdan ulaşabilirsiniz.

AK47 Png

Evet, artık AK47 silahı hakkında detaylı bilgi sahibi oldunuz. Unutmayın, bu bilgiler sayesinde artık daha bilinçli bir oyuncu oldunuz. Bu sayede rakiplerinizden her zaman bir adım daha önde olacaksınız.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO AK47 hakkında her şey konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın