MOXEF

CSGO Başlatma Seçenekleri

CSGO Başlatma Seçenekleri

CSGO başlatma seçenekleri, oyuna giriş yapmadan önce otomatik olarak gerçekleşmesini istediğimiz seçeneklerdir. Bu seçenekler oyun içinde ki bazı FPS sorunlarını çözmekle beraber normal şartlarda yapamayacağımız ayarları yapmamıza olanak sağlıyor. Bu sayede csgo oyunundan çok daha iyi bir verim alabiliyoruz. Peki bu başlatma seçenekleri nelerdir? Bu seçenekleri nereye yazmalıyız? Hadi gelin bu konuya bir açıklık getirelim.

CSGO Başlatma Seçenekleri

Başlatma seçeneklerini yazabileceğimiz ekranı açmamız için ilk öncelikte Steam uygulamasına giriş yapıyoruz. Ardından sol üst tarafta bulunan “Kütüphane” sekmesine giriş yapıyoruz. Giriş yapmış olduğumuz sekmeden “Counter-Strike: Global Offensive” oyununa sağ tıklıyoruz ardından “Özellikler” butonuna tıklıyoruz ve karşımıza çıkan pencereden “Başlatma Seçeneklerini Ayarla…” butonuna tıklıyoruz.

Bu sekmeye aşağıda vermiş olduğumuz kodları yazarak daha iyi bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

  • -console

Geliştirici konsolu otomatik olarak etkin hale getirir, ayarlar sekmesinden açmanıza gerek kalmaz.

  • -novid

CSGO oyunu açılırken ki videoyu kaldırır, bu şekilde oyuna eskisine nazaran çok daha hızlı bir şekilde giriş yapmış olursunuz.

  • -tickrate 128

Çevrimdışı oyun modlarında oynamak için oluşturmuş olduğunuz yerel sunucunuzda tick seviyesi 64 yerine otomatik olarak 128 tick ayarlanır.

  • -high

Bu seçenek bilgisayarınız tarafından oyuna daha yüksek öncelik tanınması içindir. CSGO oyununda düşük performansa sahip oyuncular eğer bu kodu kullanırsa daha yüksek performans alabilir ama bu ne yazık ki kesin bir şey değildir. Bu kodu kullanmanıza rağmen performansınızda bir değişiklik olmazsa bu kodu başlatma seçeneklerinden kaldırınız. Aksi taktirde yarardan çok zarar verebilir.

  • +cl_forcepreload 1

Haritaları önceden yükleyerek FPS artışı sağlamaya yarar. PC performansınıza göre değişiklik gösterebilir.

  • -nod3d9ex1

Alt+Tab veya Alt+ESC işlemlerini eskisine nazaran hızlandırır.

Bu başlatma seçeneklerini kendi ihtiyaçlarınıza göre kullanabilirsiniz. Hepsi birbirinden yararlı seçeneklerdir.

Bir cevap yazın