MOXEF

CSGO Edo Nedir

CSGO Edo Nedir

Counter Strike: Global Offensive yani CS:GO oyununda birçok rütbe bulunmaktadır. Oyuncular kendi yetenek grubunda ki insanlar ile eşleşebilsin diye bu tarz bir rütbe sistemi mevcuttur. İyi bir oyuncu ile kötü bir oyuncu eşleşmiş olsaydı rütbeli maçlar çok kalitesiz ve zevksiz bir hal almış olurdu. Rütbe sistemi bu nedenle oluşturulmuş bir sistemdir. Peki oyuncular neye göre rütbelendiriliyor? Aslında oyunda rütbenizi etkileyen ondan fazla durum var. Biz bu yazımızda rütbenizi etkileyen en önemli faktörlerden biri olan EDO faktörünü açıklayacağız. Hadi başlayalım!

CSGO Edo Nedir

EDO kelimesinin açılımı “En Değerli Oyuncu”. EDO puanı her raunt sonunda bir oyuncuya verilmektedir. Eğer o raundun sonunda en değerli oyuncu sizseniz EDO hanenize bir puan eklenir. EDO puanınız ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı bir şekilde rütbe atlarsınız.

Peki hangi durumlarda EDO puanı kazanabiliriz?

Aslında EDO puanı kazanabilmek için birçok durum vardır. Bunlardan bazıları şöyledir;

  • Bombayı kurduğu için EDO xx
  • Silahının son mermisi ile bir düşmanı öldürdüğü için EDO xx
  • Flaş bombası tarafından kör edilmişken rakibi öldürdüğü için EDO xx

Bunun gibi birçok durum vardır. Eğer bu tarz bir durum yaşarsanız EDO hanenize otomatik olarak bir puan eklenir. Yani kısacası o raundu takımınıza kazandırırsanız EDO puanını çok kolay bir şekilde kazanabilirsiniz.

CSGO Edo Müziği

Bildiğiniz üzere CSGO oyununda müzik kitleri var. Bunlar aslında EDO için oluşturulmuş müziklerdir. Eğer o rauntta en değerli oyuncu yani EDO siz olursanız sizin satın almış olduğunuz ve kullandığınız müzik kiti raunt sonunda siz dahil bütün oyunculara dinletilir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için burayı inceleyebilirsiniz.

CSGO Edo Açılımı

EDO kelimesi aslında bu cümlenin kısaltılmış halidir;

En değerli oyuncu

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO EDO nedir konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler!

Bir cevap yazın