MOXEF

CSGO Hile Gelmemesi İçin

CSGO Hile Gelmemesi İçin

Counter Strike: Global Offensive yani CSGO oyununu oynayan birçok kişi bu durumdan şikayetçidir. Oyun oynarken karşımıza hile gelmesi biraz can sıkıcı bir durum olabiliyor. Özellikle Mevlana diye tabir edilen spin bot tarzı aşırı derecede agresif özellikli hile kullanan oyuncular gelince oyunumuz gerçekten tamamen değersiz bir hal alabiliyor. Peki bu durumu düzeltme imkanımız var mıdır? Evet, bu durum birkaç basit adım ile düzeltilebilir. Bu yazımızda sizler için CSGO hile gelmemesi için yapılması gerekenleri paylaşacağız.

Güven Faktörü

CSGO hile gelmemesi için konumuzda ki en önemli madde, güven faktörü. Oyuncuları birbiriyle eşleştiren algoritma aslında büyük bir oranda güven faktörünü baz alarak eşleştiriyor. Güven faktörünün ne olduğunu detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz bu yazımıza göz atabilirsiniz. Güven faktörü hakkında birkaç ufak bilgi verelim. Eğer güven faktörünüz yüksekse karşınıza da sizin gibi yüksek güven faktörüne sahip oyuncular gelir. Güven faktörünüzü yükseltmeniz aslında tamamen sizin elinizde. Oyunda herhangi kötü bir davranışta bulunmazsanız güven faktörünüz düşmez, düşmeyeceği için genellikle iyi bir düzeyde sabit bir şekilde kalacaktır. Eğer bu maddeyi dikkate alır ve uygularsanız karşınıza hile gelme olasılığı ciddi bir şekilde düşecektir.

Raporlanmamaya Çalışın

Evet, rapor edilmeniz sizi hileler ile eşleştirmeye sebep olabilir. Hile kullanan oyuncular çoğunlukla çok fazla raporlandığı için oyun tarafından “süpheli” damgası almış olabilirler. Eğer sizde hile kullanmamanıza rağmen çok fazla raporlandıysanız sizin gibi raporlanan oyuncular ile eşleşirsiniz. Bu tarz bir durum yaşamamak için tanıdığınız insanlar ile oynamaya çalışın.

Övgü

Övgü değeri aslında olmazsa olmaz bir madde değil ama olursa az da olsa katkı sağlayacaktır. Oyunda ki takım arkadaşlarınızdan sizi övmelerini rica edin, bu şekilde organik bir şekilde övgünüz artacağı için oyunun gözünde “güvenilir” bir durumda olacaksınız. Güvenilir durumunda olan herkes aynı durumda ki diğer oyuncular ile eşleşir.

CSGO Övgü

Prime (Seçkin) Olun

Eğer prime yani seçkin statüsünde olursanız karşınıza da prime statüsünde ki oyuncular gelecektir. Prime maçlarda hile gelme oranı yüzde sıfıra yakındır. 77.5 TL vererek prime bir hesap satın alabilir ardından karşınıza hile gelmeden oyun oynayabilirsiniz.

Steam’i Aktif Kullanın

Bu maddeyi birçok insan bilmiyor ne yazık ki. Steam üzerinde ne kadar aktif olursanız oyunlarda ki statünüzde o kadar yüksek olur. Steam’de rehberleriniz, incelemeleriniz, ekran görüntüleriniz varsa ve aktif olarak yenilerini ekliyorsanız Steam’in gözünde gerçekten iyi bir statüde olacaksınız. Bu statünüz oyunlara da yansıyacaktır tabii ki de.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO hile gelmemesi için konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler!

Bir cevap yazın