MOXEF

CSGO LOSS ve CHOKE Nedir

CSGO LOSS ve CHOKE Nedir

CSGO oyunu Dünya’nın en popüler oyunları arasında yer almaktadır. Geçtiğimiz ayarlarda bir milyon aktif oyuncu barajını aşarak kendi rekorunu kırmıştır. Buradan da anlayacağınız üzere CSGO oyunu online yani çevrim içi bir oyundur. Online oyunlarda rakibiniz bilgisayar değil gerçek bir insan olur. Yani internet olmadan CSGO oynayamazsınız. CSGO oynamak için sadece internet bağlantısı yeterli değildir, CSGO oyununu rahat bir şekilde oynamak için iyi bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. CSGO oyununda LOSS ve CHOKE adında iki adet değer vardır. Bu değerler sayesinde hem kendi internetimizin hemde sunucunun internetini ölçebiliyoruz. Bu yazımızda LOSS ve CHOKE değerlerini sizin için detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi başlayalım!

CSGO LOSS Nedir

Loss, hedefine ulaşamamış veriye denir. Yani sizden kaynaklı bir sorundur. Veri size iletiliyor ama sizden hedefe iletilemiyor demektir. Bu nedenden ötürü veri kaybı yaşanıyor. LOSS sorununu çözmek için internet servis sağlayıcınız ile görüşebilirsiniz. İnternet servis sağlayıcınız ile görüşmeden önce modeminizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Modeminizi yeniden başlatmanıza rağmen LOSS sorununuz çözülmezse servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

CSGO CHOKE Nedir

Choke, oyun sunucusunun gecikme yani ping değeridir. Eğer bu değer çok yüksekse tamamen oyun sunucusu ile alakalı bir sorundur. Bu sorunu çözmenin tek yolu maçtan yani o sunucudan çıkmaktır. CSGO zaten bu sorunu fark edecek ve kısa süre içinde çözecektir. CSGO’nun sorunu daha hızlı çözebilmesi için sunucuyu raporlayabilirsiniz.

Evet bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO CHOKE ve LOSS değerlerinin ne olduğunu ve nasıl çözebileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Yazı hakkında ki düşüncelerinizi ve sorularınızı alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler!

Bir cevap yazın