MOXEF

CSGO Overwatch Sistemi Hakkında ki Her şey

CSGO Overwacth Sistemi Hakkında ki Her Şey

Evet, Moxef Premium olarak yine siz okuyucularımız için bilgilendirici bir yazı ile beraberiz. Bu yazımızda CSGO oyununda uzun süredir bulunan Overwatch sistemi hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Hadi, CSGO Overwatch sistemini detaylı bir şekilde siz değerli kullanıcılarımıza anlatmaya başlayalım!

Overwatch Nedir?

Overwatch, “Müfettiş” olarak adlandırılan yeterli bilgi ve tecrübeye sahip oyuncuların, rekabetçi ve yoldaş maçlarda raporlanmış oyuncuların maç tekrarını izlemesidir. Overwatch sistemi sayesinde oyuncular kendi topluluklarını denetleme imkanı kazanır.

Overwatch Nasıl Çalışır?

Ana menüde Overwatch Müfettişlerine, incelenmeyi bekleyen bir vaka olduğunu belirten etkin bir buton gösterilir. Müfettişler tekrarı izleyerek (tekrar 8 raunt ya da 10 dakika sürmektedir) inceleme sürecine katılır ve tekrarın sonunda karar verebilirler.

Eğer müfettişler çoğunlukla aynı kararı vermişse raporlanan ve maç kaydı müfettişler tarafından izlenen oyuncuya overwatch yasağı uygulanır.

Muhtemel Suçlamalar ve Kararlar Nelerdir?

Her bir suçlama sonucunda iki karar çıkabilir. Bunlar, “Yetersiz Kanıt” ve “Şüpheye Yer Bırakmayacak Şekilde Bariz” kararlarıdır. Bir müfettiş bir incelemeyi “Ertelemeyi” seçerek bir karar vermeden daha sonra incelemek için yeniden başlatabilir.

Bir Vaka Sonunda Ne olur?

Müfettişlerin vermiş olduğu karalar çoğunluğa göre değerlendirilir ve gerekli işlem yapılır. Bu işlem bir yasaklama da olabilir tam tersi hiçbir şey de olmayabilir. Eğer çoğunluk “Yetersiz Kanıt” kararını vermişse hiçbir şey olmayacaktır.

CSGO Overwatch Ne Zaman Gelir?

Rekabetçi oyun modunda 150 adet galibiyet ve en düşük nova 1 rütbesinde olmanız gerekiyor, başka bir gereksinim istenmemektedir. Bu gereksinimleri karşılıyorsanız Overwatch müfettişi olabilir ve Overwatch yapmaya başlayabilirsiniz.

CSGO Overwatch XRAY

Overwatch izlerken XRAY özelliğini açmak çok basittir. Klavyeniz üzerinde bulunan “X” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Özelliği kapatmak için yine “X” tuşuna basmanız gerekmektedir.

CSGO Overwatch Kodları

Overwatch aslında bir demo kayıtıdır. Bu kayıtı daha iyi izleyebilmek için ve daha iyi yönetebilmek için bazı kodlar bulunmaktadır.

Shift + F2 = Kontrol panelini açarak demo kayıtını ileri sarabilir, yavaşlatabilir ve daha birçok şeyi yönetebilirsiniz.

sv_showimpacts =  Mermilerin nereye gittiğini gösterir. 1 yazarsanız özellik aktif olur, 0 yazarsanız deaktif olur.

Bu iki kod sayesinde Overwatch demolarını çok daha verimli izleyebilir ve çok daha doğru kararlar verebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO Overwatch sistemi hakkında her şeyi detaylı bir şekilde anlattık. Yazı hakkındaki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın