MOXEF

CSGO Oyun Modları

CSGO Oyun Modları

Bildiğimiz gibi CSGO oyunun içinde birden fazla oyun modu var. Bu oyun modları kullanıcıların daha zevkli vakit geçirebilmesi için özel olarak oluşturulmuş modlardır. Bazıları oyuncular tarafından çok fazla ilgi görürken bazıları ne yazık ki hiç ilgi görmüyor. Bu yazımızda CSGO oyun modlarını ve amaçlarını sizlere aktaracağız.

CSGO Oyun Modları

  • Rekabetçi Modu

Oyunun en çok tercih edilen oyun modudur. Beşer kişilik iki takımlardan oluşur. 30 rounda kadar uzayan maçlarda, 16 round kazanan takım oyunu kazanmış sayılır. Oyuncuların rütbeleri bu oyun modunda belirlenir. Maç kazanırsanız rütbeniz yükselir eğer kaybedersiniz rütbeniz düşer. Girmiş olduğunuz rekabetçi maçlardan çıkarsanız cezalandırılırsınız. Bu ceza her seferinde katlanarak artar.

  • Ölüm Maçı Modu

10 dakika süren bir moddur. Oyuncular çoğunlukla antrenman yapmak veya ısınmak için kullanırlar. İstediğiniz her silahlı kullanabilirsiniz, herhangi bir kısıtlama yoktur. Sadece bomba kullanamazsınız. Öldüğünüz takdirde haritanın rastgele bir konumunda yeniden canlanırsınız. En çok rakip öldüren oyuncu birinci olur.

  • Basit Eğlence Modu

Dokuzar kişilik iki takımın rütbeye bakınmaksızın eşleştirildiği, rekabetçi moda benzeyen bir oyun modudur. Bomba imha haritalarında oynanan bu modun 8 roundunu kazanan takım kazanmış sayılır.

  • Silah Yarışı Modu

Ölüm maçı oyun modu ile benzerlikleri vardır. Oyuncu karşı takımda bulunan iki oyuncuyu öldürdüğünde bir üst silaha geçer. En hızlı şekilde bütün silahları tamamlayan oyuncu altın bıçak seviyesine ulaşır ve altın bıçak ile sadece bir düşman öldürürse oyunu kazanmış olur.

  • Uçan Gözcü Modu

Sadece bıçak ve SSG 08 silahının kullanımına izin verilir. Yer çekimi az ve isabet oranı yüksektir. Eğlence için birebirdir.

  • Yıkım Modu

Bomba imha haritaların oynanır. Oyuncu öldürdüğü her bir düşman için farklı bir silaha geçer. Beşer kişilik takımlardan oluşan bu modda 11 round kazanan takım oyunu kazanmış olur.

Bir cevap yazın