MOXEF

CSGO Smurf Nedir

CSGO Smurf Nedir

Counter Strike: Global Offensive oyunu yani CS:GO bildiğiniz üzere yabancılar tarafından üretilmiş bir oyundur. Hal böyle olunca oyun içerisinde ki terimlerde bir hayli yabancı oluyor. Oyun içinde kullanılan terim sayısı belki binin üzerindedir. Bu terimler Türkçe kullanılmadığı için yabancı halleriyle kullanmamız şart. Bu durumdan ötürü oyuna yeni girmiş birçok oyuncu bu terimleri anlayamayabiliyor. Bu terimlerden en meşhuru ve en çok duymak istemeyeceğiniz olanı kuşkusunuz “Smurf” terimidir. Birçok kişinin aklında soru işaretlerinin olduğunun farkındayız. Biz bu yazımızda CSGO smurf nedir konusunu sizler için detaylı bir şekilde açıklayacağız. Yazımızın sonunda “Smurf” terimi ile ilgili aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacaktır. Hadi başlayalım!

CSGO Smurf Nedir

CSGO smurf nedir konusunu daha iyi anlayabilmek için öncelikle “Smurf” kelimesini yakından tanımalıyız. “Smurf” kelimesi birçoğumuzun bildiği “Şirinler” çizgi filminin İngilizce adıdır. Bu kelime ilk defa Warcraft oyununda iki oyuncu tarafından kullanılmıştır. O günden beri oyunlarda sıkça kullanılan bir terim haline gelmiştir.

Smurf demek, yüksek rütbeye sahip bir oyuncunun yeni yani sıfır bir hesap açıp düşük rütbeye sahip oyuncular ile eşleşip onlarla oynamasıdır. Bu durumda smurf oyuncu diğer oyuncuları kolaylıkla yener ve adil bir ortam oluşmasını engeller. Etik bir davranış değildir!

CSGO Smurf Hesap Nedir

Smurf oyuncunun oluşturmuş olduğu yeni yanı sıfır hesaba verilen isimdir. Bu hesaplar çoğunlukla düşük oynama süresi, düşük seviye, çok az aktif olma gibi durumlarla anlaşılabilir. Tabii smurf hesapların hepsi bu şekilde de olmayabiliyor. Bazı hesaplar tam tersi şekilde aşırı aktif bir şekilde kullanılmış olabiliyor. Smurf hesaplar çoğunlukla en başta belirttiğimiz statüde olmaktadır.

Smurf olarak oynamak adil ve etik bir davranış değildir. Oyunda ki rütbe sistemini bir nevi hiçe saymaktır. Ek olarak karşınızda ki oyuncular sizinle aynı rütbeye sahip olmadıkları için ve karşılarında smurf bir oyuncu olduğu için maçı kaybedecekler ve rütbeleri olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden oyunda ki rütbe sistemi büyük ölçüde etkilenecektir. Bizim önerimiz smurf olarak oynamamanız yönünde olacaktır.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO smurf nedir konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler!

Bir cevap yazın