MOXEF

CSGO Tickrate Nedir

CSGO Tickrate Nedir

Counter Strike: Global Offensive yani CSGO oyununda, oynanışı etkileyen çeşitli faktörler mevcut. Bunlara örnek verecek olursak FPS, Ping ve Tickrate değerlerini örnek verebiliriz. Bu arada Ping düşürme hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Birçok insan tickrate kelimesi ilk defa duyuyor bile olabilir. Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için CSGO tickrate nedir detaylı bir şekilde açıklayacağız. Hadi başlayalım.

CSGO Tickrate Nedir

Tickrate aslında sunucunun FPS’idir. Yani sunucunun saniyede tazeleme hızına tickrate denir. Eğer 64 tickrate bir sunucuda oynuyorsanız saniyede 64 kere yenilenir. Eğer 128 tickrate bir sunucuda oynuyorsanız saniyede 128 kere yenilenir. Tickrate değeri ne kadar yüksek olursa oyunun akıcılığı o kadar yüksek olur.

Üst tarafta ki görsel ile tickrate’in ne kadar önemli bir unsur olduğunu anlayabilirsiniz. Resmi CSGO sunucuları 64 tickrate’dir. CSGO oyunu 128 tickrate kadar destek vermektedir. Faceit ve Esea gibi platformların oyun sunucuları 128 tickrate’tir. Bu sebeple birçok oyuncu bu tarz 3.parti platformlar aracılığı ile oyun oynamaktadır.

Bazı sızdırılan bilgiler ışığında CSGO’nun yakın bir tarihte sunucularını 128 tickrate’e çıkarabilme ihtimalinin olduğunu gösteriyor. Bu tarz bir güncellemeden sonra oyunun akıcılığı iki kat artacak ve doğal olarak oyun zevkimizde iki kat artacaktır. 128 tickrate oyun deneyimini test etmek isterseniz topluluk sunucularından herhangi bir sunucuya girebilirsiniz. Birçok topluluk sunucusu artık 128 ticktrate olarak hizmet veriyor.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “CSGO Tickrate Nedir” sorusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın