MOXEF

Mouse Pad Temizleme

Mouse Pad Temizleme

Counter Strike: Global Offensive yani CSGO gibi FPS oyunlarında Mouse pad olmazsa olmaz bir ekipmandır. Mouse pad, faremizin ömrünü arttırmasıyla birlikte daha verimli kullanmamızı sağlar. Tabii uzun süre kullanılan mouse pad’ler ister istemez kirlenebiliyor. Birçok oyuncu fark etmiştir, kirli Mouse pad üzerinde yaptığımız hamlelerde bazı takılmalar yaşanabiliyor. Bu tarz takılmalar yaşamamak için Mouse pad’imizi düzenli bir şekilde temizlememiz gerek. Bu yazımızda Mouse pad temizleme konusunu siz değerli okurlarımız için detaylı bir şekilde anlatacağız.

Mouse Pad Temizleme

Mouse pad yapılırken kullanılan ana madde süngerimsi köpüktür. Bu maddeyi temizlerken şampuan veya bulaşık deterjanı kullanmamız Mouse pad’imize herhangi bir zarar vermez. Elinizde hangi temizlik ürünü varsa onu kullanabilirsiniz.

Mouse pad’imizi ilk önce güzel bir silkeliyoruz. Üstünde bulunan büyük tüylerden, kıllardan ve kırıntılardan arındırıyoruz. Bu işlemden sonra hafif sıcak bir suda, kaynar olmaması şartıyla birkaç dakika bekletiyoruz. Ardından Mouse pad’imizin üstüne döktüğümüz deterjan veya şampuanı bir köpük aracılığı ile güzelce yayıyoruz ve nazikçe temizliyoruz. Bu temizleme işlemini Mouse pad’in her iki tarafı içinde yapıyoruz. Bu işlem bittikten sonra Mouse pad’imizin üstünde bulunan köpükleri su aracılığı ile arındıralım. Bu işlemler bittiyse sıra kurulama işleminde.

Kurulama işlemi için biz güneş altına koymanızı tavsiye etmeyiz. Bazı Mouse pad’lerde lekeler oluşabilir. En iyisi evinizin içinde herhangi bir yere asmak olacaktır. Yaklaşık olarak 10-15 dakika içinde kuruyacaktır. Kuruma işlemi de bittikten sonra Mouse pad’imizi artık gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Bu yazımızda Mouse pad temizleme konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın