MOXEF

Saf sunucu: istemci dosyası sunucu ile eşleşmedi Hatası

Saf sunucu: istemci dosyası sunucu ile eşleşmedi

Oyuna yeni gelen güncelleme ile bazı oyuncular bu hata ile karşılaşmaya başladılar. Hatanın çözümü aslında çok basit ama herhangi bir kaynak olmadığı için oyuncular bu sorunu çözmekte zorluk yaşıyorlar. Biz bu yazımızda siz oyuncular için bu hatanın çözümünü detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi gelin bu hatayı çözmeye başlayalım.

Saf sunucu: istemci dosyası sunucu ile eşleşmedi Hatası

Bu sorunu çözebilmek için ilk yapmamız gereken işlem alt tarafta size vermiş olduğumuz dosya konumuna girerek iki adet klasörü silmek olacaktır.

C:\Program Files (x86)/Steam/steamapps/common/Counter-Strike Global Offensive/csgo 

Eğer Steam uygulamanız başka bir dosya konumuna kuruluysa altta ki adımları izleyiniz.

  • Steam uygulamasına sağ tıklayın ve “Dosya konumunu aç” deyin.
  • Açılan dosya konumunda ki “steamapps” klasörüne girin. Ardından “common” klasörüne girin. Sonra “Counter-Strike Global Offensive” klasörüne giriş yapın. Son olarak “csgo” klasörüne giriş yapın.

Dosya konumuna giriş yaptıktan sonra, bu konumun içinde bulunan “materials” ve “models” klasörlerini bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.

Kaldırma işleminden sonra Steam uygulaması üzerinden CSGO oyununa sağ tıklayıp “Özellikler” sekmesine giriş yapıyoruz. “Yerel Dosyalar” sekmesinde bulunan “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” seçeneğine tıklıyoruz. Doğrulama işlemi bittikten sonra oyunumuza giriş yapıyoruz.

Tebrikler “Saf sunucu, istemci dosyası sunucu ile eşleşmedi” hatasını başarıyla çözdünüz. Hatanın çözümü bu kadar kolay ve basit.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için “Saf sunucu: istemci dosyası ile eşleşmedi” hatasını ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayın. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın