MOXEF

Steam ID Bulma

Steam ID Bulma

Steam ID bir çeşit kimlik numarası diyebiliriz. Tıpkı bir kimlik numarası gibi çalışmaktadır. Her kullanıcıya özel oluşturulmuş bir Steam ID vardır. Steam ID benzersiz bir şey olduğu için Steam ile alakalı yapılan birçok işlemde çoğunlukla bu ID numarası dikkate alınır. Kullanım amacı kişiden kişiye göre değişmektedir tabii ki de. Steam ID bulma için ne yazık ki ek sitelere ihtiyacımız var. Steam uygulaması üzerinden Steam ID numaramıza ulaşmamız mümkün değildir. Peki Steam ID bulma nasıl yapılır? Hadi gelin bu konuya bir açıklık getirelim.

Steam ID Bulma

Steam ID bulma için alt tarafta verdiğimiz adımları takip edin.

1-) Google’a “steam id finder” kelimelerini aratın ve karşınıza çıkan ilk siteye giriş yapın.

2-) Siteye giriş yaptıktan sonra sizden Steam profil linkinizi isteyecektir. Steam profilinize sağ tıklayıp sayfa bağlantısını kopyalayın ve sitenin sizden istediği yere Steam profil linkinizi yapıştırın.

3-) Bu işlemi yaptıktan sonra “Get Steam ID” butonuna basın.

4-) Karşınıza gelen yerde Steam ID’nize erişebilirsiniz.

Bu site sayesinde Steam ID’ye ek olarak birçok bilgiye de erişebilirsiniz. Steam hesabınızı ne zaman oluşturduğunuz gibi bilgiler sayfada yer almaktadır. Steam ID’nizi diğer kullanıcılar ile paylaşmaktan çekinmenize gerek yok, Steam ID numaranız gizli bir numara değildir. Sizin Steam profil linkinizi yazan herkes bu numaraya erişebilir. Aynı şekilde sizde başka bir kullanıcının Steam profil linkini yazarak sizde ID numaralarına erişebilirsiniz.

Bu yazımızda Steam ID bulma konusunu ele aldık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın