MOXEF

Steam Oyun İade Etme

Steam Oyun İade Etme

Steam platformu üzerinde binlerce hatta belki milyonlarca oyun var. Bu kadar fazla oyuna sahip bir platformda günde binlerce satın alım yapılıyor. Bu satın alımların çoğu oyunlar ile ilgili. Bazı kullanıcılar satın almış oldukları oyunları beğenmeyebiliyorlar veya sistemleri oyunu kaldıramıyor. Bunun gibi birçok sebep var. Steam bu konuda kullanıcılarına çok yardımcı oluyor. Almış olduğunuz ürünleri iade etmenize olanak sağlıyor. Bu yazımızda Steam üzerinden alınmış bir oyunu nasıl iade edebileceğinize ve iade şartlarından bahsedeceğiz.

Steam Oyun İade Etme

Steam üzerinden almış olduğunuz bir oyunu iade edebilmek için “Kütüphane” sekmesine giriş yapıyoruz. Kütüphane sekmesinden iadesini gerçekleştirmek istediğimiz oyunun üstüne tıklıyoruz ve yan tarafta açılan bölümde “Destek” butonuna tıklıyoruz. Steam’in bizi yönlendirmiş olduğu sayfa üzerinden iade nedenimizi seçiyoruz ve bir sonra ki adıma geçiyoruz. Ardından karşımıza gelen sayfada ki “İade talebinde bulunmak istiyorum” seçeneğine tıklıyoruz. Açılan bölümden iadenizin nereye gerçekleşmesini istediğinizi seçip iade talebinde bulunabilirsiniz.

Steam İade Şartları

İade talebinde bulunabilmek için 14 günlük bir süreniz var. Oyunu satın aldıktan sonra ki 15. günde ne yazık ki iade talebinde bulunamazsınız.

Oyunu maksimum 2 saat oynamış olmanız gerekmektedir. 2 saatin üzerinde ki oyun iade talepleri kabul edilmez.

Alışverişinizi Steam üzerinden yapmış olmanız gerekmektedir. 3. Parti sitelerden yapmış olduğunuz alışverişlerin iadeleri yapılamaz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için Steam oyun iade etme işlemini ve Steam iade şartlarını anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar bölümünden belirtmeyi unutmayınız. Moxef Premium herkese iyi oyunlar diler.

Bir cevap yazın